pl en

Analiza NeuroOna - wyniki i dyskusja

Posted on Mon 19 December 2016 in misc • 1 min read

tl;dr - Czy to w końcu działa?!

NeuroOn, "pierwsza inteligentna maska do snu" nie jest urządzeniem o dokładności medycznej, jednak jest znacznie lepszy niż rzut monetą.

Końcowa dokładność w rozpoznawaniu faz snu wynosi 65%.

Jednym z największych problemów z NeuroOnem jest fakt, że kiedy używamy go jako budzika - co około trzecią noc (w 31.6% przypadków) obudzi nas w najgorszym możliwym momencie, gwarantując ospałość i przemęczenie po przebudzeniu.

Porównując zdolność rozpoznawania faz snu przez NeuroOna z profesjonalnym badaniem polisomnograficznym opisanym przez człowieka:

Gdy polisomnografia wykrywa fazę snu nadającą się do wybudzenia, NeuroOn zgadza się w 73.8%. W pozostałych 28.2% pomyłka nie jest zbyt istotna, gdyż urządzenie po prostu zaczeka na następną okazję.

Kiedy polisomnografia wykrywa fazę snu z której nie powinniśmy być wybudzani, NeuroOn zgadza się w 68.4%. W pozostałych 31.6% - niemal jednej trzeciej - będzie próbował nas wybudzić, co wywoła ospałość i brak energii po przebudzeniu. Jest to poważny problem, który może całkowicie zdyskwalifikować NeuroOna jako urządzenie do użytku prywatnego.

Całe podsumowanie wraz z opisem badania można przeczytać po angielsku.